O mnie

Absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Jest dojrzałą malarką znającą doskonale warsztat. Uprawia malarstwo olejne sztalugowe, głównie olejne, akwarelę i grafikę.

 

Założycielka „Grupy Piaseczno” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Roztacza opiekę merytoryczną nad członkami grupy, organizuje plenery i wystawy artystyczne. Od 2003 r. członek Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” przy Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornie.

 

W 1999 r. otrzymała medal „Honorowy Obywatel Gminy Piaseczno”, a w 2007 r. nagrodę Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Jest stypendystką Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

 

Obrazy prezentowała na 43 wystawach indywidualnych w kraju oraz w Kalifornii (Laguna Niguel 1987). Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w kraju (ok. 112) oraz za granicą (dwa razy w Saint-Germain-en-Laye we Francji i w międzynarodowej wystawie „Odbicia przyjaźni bez granic”). Prace artystki znajdują się w muzeach oraz w zbiorach prywatnych w kraju, USA, Francji, Belgii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie, Włoszech i Niemczech.