O mnie

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a podyplomowe w Instytucie Edukacji Plastycznej w Kielcach. Twórczość malarską łączy z pracą pedagogiczną w szkole  i w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie.

 

Od 1978 r. należy do Grupy Piaseczno, a od 2003 r. do Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada”. Czynnie uczestniczy w wystawach i plenerach artystycznych oraz we wszelkich inicjatywach artystycznych i edukacyjnych inicjowanych przez grupy twórcze. Jest stypendystką Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. W czerwcu 2008 r. nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego „...za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego.”

 

Fascynuje ją człowiek i natura, stąd najczęściej powstałe prace to portrety i pejzaże. Ulubioną techniką jest suchy pastel, którego miękkość i delikatność doskonale oddaje przelotne chwile i niepowtarzalny nastrój malowanych miejsc.

 

Obrazy artystki znajdują się w instytucjach kultury, zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brała udział w wielu wystawach autorskich i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie kraju oraz w Italii i we Francji.

 

Prace te można oglądać również na stronie internetowej Ośrodka Kultury www.kulturalni.pl oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada w Konstancinie www.triada-art.pl